Kategorie
Seks

Pokazy Masturbacji przez Internet na kamerkach

Termin masturbacja zwykle odnosi się do seksualnej samozadowolenia / skruchy – to znaczy ręcznej stymulacji genitaliów w celu podniecenia lub orgazmu .

Synonimy masturbacja i termin medyczny ipsacja są również używane profesjonalnie . Istnieją również wulgarne nazwy masturbacji, takie jak ręczna robota u mężczyzn i palcowanie u kobiet lub ogólny termin „zrób to dobrze / zrób to”.

Obsesja na punkcie masturbacji, nawet kosztem stosunku seksualnego, jest uważana za dewiację seksualną zwaną masturbacją .

Wzajemna i powszechna masturbacja

Masturbacja jest zwykle praktykowana w pojedynkę, jako akt intymnej skruchy, ale bardzo często partnerzy angażują się na przykład w tzw. Wspólną lub wzajemną masturbację . W tej praktyce seksualnej albo każdy partner poświęca się wyłącznie swojemu ciału, a partner masturbujący się służy jedynie jako obiekt do wzmacniania podniecenia i przyjemności, albo partnerzy bez stosunku płciowego jedynie karcią się rękami.

Czasami wzajemna masturbacja, a także całowanie się z zabawnymi partnerami, którzy znają swoje ciała i strefy erogenne , może skutkować znacznie intensywniejszymi doznaniami seksualnymi niż podczas stosunku płciowego.

Etymologia pojęć


Masturbująca się kobieta

Każda profesjonalnie używana nazwa ma swoją etymologię. Słowo masturbacja ma swoje korzenie w Starym Testamencie w Biblii w postaci Onana , którego Bóg potępia za przerywany seks i marnowanie nasienia.

Z kolei Ipsace pochodzi od łacińskiego słowa ipse , które oznacza samo tłumaczenie.

Pochodzenie masturbacji nie jest jasne. Mogło powstać przez połączenie łacińskich słów manus (ręka) i stupro (hańba, oszpecenie, gwałt) lub też przez połączenie słowa mas (człowiek) ze słowem turbare (wzbudzić, naruszać).

Ludzie zaczynają się masturbować jako dzieci

Większość ludzi doświadcza swojego pierwszego doświadczenia z masturbacją w bardzo młodym wieku . Dzieci zwykle nie mają pojęcia, co oznacza sama masturbacja i do czego w zasadzie służy, jednak obie płcie prędzej czy później zorientują się, że ich genitalia są bardzo wrażliwe na dotyk, co zwykle z czasem zamienia się w pełnoprawną masturbację. Taka procedura nie zawsze występuje u wszystkich dzieci i młodzieży.

Przeszkodą w masturbacji może być na przykład przekonanie religijne, które zabrania jakiegokolwiek życia seksualnego przed małżeństwem, ale bardzo powszechnym zjawiskiem jest wstyd własnego ciała, który występuje częściej u dziewcząt i jest naturalną przeszkodą w eksperymentowaniu z masturbacją.Historia masturbacji


Masturbujący się satyr na greckim naczyniu ceramicznym z VI wieku pne

Gdybyśmy szukali najstarszej seksualnej ekspresji naszego gatunku ludzkiego, najprawdopodobniej natkniemy się nie tylko na stosunek płciowy, ale także na pierwsze udokumentowane nawyki masturbacyjne w pierwszym okresie epoki kamienia łupanego. Niektóre prehistoryczne malowidła naskalne wyraźnie przedstawiają nie tylko masturbację, ale także kamienne lub drewniane pomoce do masturbacji uderzająco przypominające męskiego penisa. Na przykład wspomniany wyżej biblijny Stary Testament odnosi się do starożytnego pochodzenia masturbacji jako techniki seksualnej.

Pierwszej znaczącej rewolucji doświadczyła masturbacja, a także wiele innych praktyk seksualnych w  starożytności , gdzie była to zupełnie normalna część codziennego życia publicznego . Wiadomo, że nawet filozofowie, jak Sokrates czy Platon, byli bardzo życzliwi dla masturbacji swoich uczniów. Starożytność stworzyła pogląd, że potrzeby seksualne są identyczne z innymi potrzebami ciała – takimi jak głód czy pragnienie – i podobnie jak inne potrzeby należy je zaspokajać zawsze i wszędzie.

Jednak średniowiecze  i następne stulecia naznaczone były rosnącą siłą Kościoła, co oczywiście oznaczało tabu nie tylko seksu, ale także wszelkich form samozaparcia seksualnego, w tym masturbacji. W swoich pismach znany średniowieczny filozof katolicki Tomasz z Akwinu nazwał nawet masturbację najstraszniejszą i niewybaczalną rozpustą, która jest nawet gorsza niż stosunek seksualny z prostytutką.

Pas cnoty

Dlatego masturbacja kościołów została bardzo mocno stłumiona, a aby chłopcy i dziewczęta nie mogli badać swoich genitaliów, zmuszano ich do noszenia różnych pasów czystości i nigdy nie pozwalano im wkładać rąk pod kołdrę podczas snu. Kościół szerzył również przekonanie, że wszelkie przejawy skruchy i masturbacji mają bardzo niebezpieczne konsekwencje zdrowotne dla organizmu ludzkiego.

Interesujące jest to, że masturbacja mężczyzn i kobiet była historycznie bardzo różnie rozumiana, z czego prawdopodobnie największy udział miał historyczny status społeczny kobiet. Podczas gdy u mężczyzn masturbacja była czymś zupełnie normalnym i przyjemnym, o tyle dziwne konwulsje kobiet (orgazm) często kojarzone były przez ekspertów z chorobą zwaną histerią (od greckiej histerii – macica), którą po raz pierwszy opisał grecki ojciec medycyny Hipokrates.

W  XIX wieku pragnienie kobiety do masturbacji było również przyczyną pojawienia się pierwszych wibratorów zasilanych parą w wiktoriańskiej Anglii .

Nowoczesne spojrzenie na masturbację


Para się masturbuje.

Za dzisiejszy wolny pogląd na masturbację możemy podziękować rewolucji seksualnej, a także postępom w nauce i medycynie, które w bezpieczny sposób obaliły wiele mitów i przesądów na temat masturbacji, przełamując bariery seksualne, które uniemożliwiły ludziom obu płci odkrywanie swojego ciała i angażowanie się w masturbację przez wieki.

Z drugiej strony, obecnie regularna masturbacja jest uważana za korzystną dla obu płci w rozsądnym stopniu, a na ogół akt masturbacji  nie jest uważany za niedopuszczalny lub nawet zakazany.

U kobiet masturbację stosuje się w celu zapobiegania infekcjom szyjki macicy lub dróg moczowych, ponieważ podczas podniecenia i orgazmu bakterie są również wypłukiwane z organizmu w wydzielinach . Dodatkowo mięśnie dna miednicy są wzmacniane podczas orgazmu. Bardzo podobny efekt ma również masturbacja u mężczyzn – w trakcie wytrysku mogą być między innymi wypłukiwane i rakotwórcze substancje powodujące raka prostaty, dzięki czemu masturbacja u mężczyzn zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *